Cześć!

Dziś podsunę wam sprawdzony pomysł na to, jak we własnej łazience urządzić sobie SPA. Potrzebujesz do tego chwili spokoju, odprężającej muzyki, aromatycznych świec i ulubionych kosmetyków. Wybierz peeling i maseczki, które zapewnią twojej cerze wiele dobroczynnych korzyści.

Maska masce nierówna

W drogeriach znajdziesz mnóstwo maseczek. Ale tylko jedna będzie pasowała tylko do ciebie. Wybierając tę właściwą, kieruj się rodzajem i potrzebami cery. Zwróć uwagę na działanie i składniki kosmetyku. Pamiętaj też, żeby produkt dopasować do innych preparatów, których używasz.

  1. Do cery trądzikowej, tłustej i mieszanej najlepsze będą maski o właściwościach oczyszczających i wyciszających. Takie działanie polega na usunięciu z porów skóry zanieczyszczeń, sebum, martwego naskórka i resztek kosmetyków. Maski do tych rodzajów skór regulują pracę gruczołów łojowych, matują świecącą się cerę w strefie T oraz łagodzą niedoskonałości i stan zapalny. W takich kosmetykach do pielęgnacji szukaj następujących składników: glinki zielonej, węgla aktywnego, witaminy B3 i alantoiny. Szukaj też kwasów: migdałowego, glikolowego i salicylowego.
  2. Do cery suchej i odwodnionej używaj masek o formule żelu lub kremu. Ich działanie polega na nawilżaniu, odbudowaniu ochronnej warstwy naskórka i złagodzeniu podrażnień. W składzie takich produktów powinny znaleźć się między innymi: kwas hialuronowy, olejki roślinne, masło Shea, algi, aloes lub woda różana.
  3. Do skóry dojrzałej najlepsze będą maski o bogatej formule. Mają za zadanie dostarczenie do głębszych warstw skóry nienasyconych kwasów tłuszczowych i ceramidów, których poziom wraz z wiekiem się zmniejsza. W składzie takich masek szukaj peptydów, koleganu, oleju arganowego, oleju z kamelii japońskiej lub skwalanu. Do pielęgnacji tego rodzaju cery dobrze się sprawdzą zarówno tradycyjne maseczki, jak i maski w płachcie.

Jak często stosować maski do twarzy?

Maski należy stosować systematycznie, najlepiej kilka razy w tygodniu. Dobrze jest używać różnorodnych produktów, żeby dostarczyć skórze wielu składników aktywnych, jak najlepiej dopasowanych do potrzeb twojej skóry. Nie należy przesadzać ze stosowaniem maseczek oczyszczających, bo mogą rozregulować pracę gruczołów łojowych, przesuszyć cerę i uszkodzić hydrolipidową barierę ochronną.

Rodzaje masek do twarzy

  1. Maska w postaci żelu lub kremu pozostawione na skórze przez kilkanaście minut tworzy kompres. Dzięki takiemu zastosowaniu do skóry przenikają odżywcze składniki, a po zabiegu widać wyraźną poprawę nawilżenia i wygładzenia. Poza tym zapewniają regenerację naturalnej warstwy hydrolipidowej.
  2. Maska w płachcie ma to do siebie, że pomiędzy skórą a bawełnianą tkaniną, z której jest wykonana, tworzy się specyficzny mikroklimat. Co więcej, esencja pochodząca z saszetki lub płachty jest doskonała do wmasowania w skórę szyi i dekoltu jako dodatkowa pielęgnacja.
  3. Maska peel-off zastyga na cerze i tworzy cienką warstwę. Po upływie czasu wyznaczonego przez producenta kosmetyk odrywa się wraz z zanieczyszczeniami zalegającymi w porach skóry. Maska tego typu nie jest polecana osobom z wrażliwą i suchą cerą, bo może wywołać podrażnienia.
  4. Maski z glinkami mają różne kolory uzależnione od zawartości minerałów. Kolor kosmetyku dopasowuje się do problemu cery. Po nałożeniu maska tworzy skorupkę – nie wolno jednak dopuścić do jej zastygnięcia, bo to mogłoby spowodować podrażnienia i wysuszenia. Aby temu zapobiec glinkę spryskuje się wodą termalną lub hydrolatem.
  5. Maski bubble mask są nowością na rynku kosmetycznym. Ich zadaniem jest oczyszczenie, nawilżenie lub wygładzenie skóry, ale przede wszystkim jej dotlenienie. Takie działanie jest możliwe dzięki mikromasażowi powodowanemu przez tworzące się na buzi bąbelki.

Maska a peeling i masaż

Jeżeli chcesz poprawić działanie masek, to przed ich aplikacją zrób peeling, a w trakcie trzymania niektórych z nich na twarzy można zrobić masaż. Tak na przykład jest w przypadku kosmetyków o kremowej lub żelowej formule. Natomiast podczas stosowania masek peel-off nie ma potrzeby robienia ani peelingu, ani masażu. Co daje peeling zrobiony przed zastosowaniem maski? Peeling usuwa martwy naskórek i częściowo odblokowuje pory skóry. Odsłania także zdrowe i świeże komórki skóry, które po nałożeniu maski dostaną porcję odżywczych składników. Co więcej złuszczający preparat pobudza krążenie krwi i zapewnia przepuszczalność warstw skóry, co z kolei poprawia wchłanianie się substancji aktywnych zawartych w masce. Peeling ma także na celu spłycenie drobnych zmarszczek, usunięcie suchych skórek i rozjaśnienie przebarwień.

Autor: Jadzia Michalska

Niepoprawna optymistka, zafiksowana na punkcie włosów. Uwielbia dobre kino i astronomię. Jaroszka-smakoszka i gawędziarka, która daje upust gadulstwu na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *