Jak na dłoni widać, że ostatnio piękne to one nie są, ale też za lekkiego życia nie mają. Czy wy też macie suche dłonie? Spierzchnięte i domęczone? Hm… Wiem, że to mało pocieszające, ale ostatnio takie wyschnięte dłonie ma cały świat. Odkażone, super czyste i mega suche. Długo szukałam najlepszych sposobów na to jak o nie zadbać i kremów, które działają naprawdę dobrze na takie suchotniki. Poznajcie moje skuteczne sposoby na suche dłonie.

Suche dłonie… Najpierw na poważnie – trochę się przejmiecie

Sucha skóra dłoni to nie tylko estetyczny mankament. Tak, wiem, że wygląda ona kiepsko, ale też pamiętajcie, że taka skóra jest bardziej BEZBRONNA. Łatwiej się podrażnia, łapie infekcje, a nawet mogą się na niej tworzyć ranki i zakażenia. Dlatego trzeba ją wspomóc i zregenerować, żeby nie doprowadzać do takiej katastrofy.
Ponadto dłonie są często nawet bardziej narażona na promienie słoneczne, niż buzia. Kremy do rąk rzadko mają filtry. Ponadto słońce jest winne nieestetycznym plamom, które na naszych dłoniach powstają po długiej ekspozycji na promienie UV.

Co pomoże na suche dłonie – krótki przewodnik po dobrych kremach

Nie wyobrażam sobie, by w mojej torebce miało zabraknąć kremu do rąk. Osobiście używam kilku, ponieważ mam je porozmieszczane w różnych miejscach: w łazience, przy biurku, w kuchni, oczywiście w torebce. Nieustannie po nie sięgam, ale nie zawsze tak było. Kiedyś w ogóle notorycznie zapominałam je kremować. Szybko doprowadziłam tym skórę dłoni do ruiny. Teraz mam krem w każdym pokoju, w tym przy łóżku – kremowanie dłoni to ostatnia rzecz, jaką robię przed snem. Rano budzę się z super gładkimi dłońmi.
Czy to ważne, jaki krem do rąk stosujecie? Oczywiście, niektóre w ogóle nie powinny się znaleźć w drogerii, bo ich stosowanie na dłuższą metę wysusza ręce.
Dlatego krem powinien mieć dobry skład i oczywiście szereg substancji, które zregenerują dłonie i zabezpieczą je w codziennych zmaganiach.

Do takich składników należą m.in.:

  • naturalne olejki i kwasy tłuszczowe
  • ceramidy
  • mocznik
  • chorelsterol

Kremy do rąk to po prostu takie „rękawiczki ochronne w tubce” dla dłoni. Po krem do rąk powinni sięgać również mężczyźni, nie tylko kobiety, dlatego – drogie panie – śmiało podsuwajcie swoim partnerom krem do rąk. Czy jakiś polecam? Tak, mam ich całe mnóstwo, wiec kiedyś zrobię jakieś top notowanie i ranking najlepszych kremów do rąk. Póki co kierujcie się zasadą naturalności – im więcej naturalnych składników w kremie, tym lepiej.

Dlaczego krem powinien być naturalny?

To proste: naturalne składniki nie wysuszą Waszych dłoni – lepiej je wypielęgnują. Są użyte w kremach po to właśnie, by je dobrze pielęgnować. Nie uczulają, a ponadto są bezpieczne w kontakcie z żywnością, a wiemy przecież, jak często nakremowane dłonie trzymają kanapki, owoce i jak często krem trafia z dłoni do organizmu. No to niechże już będzie naturalny. Smacznego! 😉

Naturalna domowa kuracja na piękne dłonie

Chcecie mieć jedwabiście gładkie, piękne, zregenerowane dłonie – wypróbujcie sposoby naszych prababek i zastosujcie maskę z parafiny albo po prostu (to mój ulubiony sposób) zmieszajcie ze sobą olejek rycynowy, olejek arganowy lub oliwę z oliwek i uzupełnijcie całość o łyżkę soku z cytryny. W tej mieszance musi się dać zanurzyć dłonie. Teraz olejki lekko ogrzejcie, ale tak, by były ciepłe, a nie parzące. Zanurzcie dłonie w miksturze na około 10 minut. 3 kuracje i nie poznacie swoich dłoni!

Podsumowanie – piękne dłonie – jak je uzyskacie?

Dla tych, którzy nie lubią za wiele czytać szybka synteza:

  • KREMUJCIE JE JAK NAJCZĘŚCIEJ
  • KUPUJCIE KREMY Z NATURALNYM SKŁADEM
  • SPRZĄTAJCIE W RĘKAWICZKACH
  • OLEJEK RYCYNOWY + OLIWA Z OLIWEK +SOK Z CYTRYNY = PIĘKNE DŁONIE!

Tyle. Dajcie znać, jak tam wasze dłonie po kuracji, ZARĘCZAM, że będą piękne.

Jadzia Michalska

Autor: Jadzia Michalska

Niepoprawna optymistka, zafiksowana na punkcie włosów. Uwielbia dobre kino i astronomię. Jaroszka-smakoszka i gawędziarka, która daje upust gadulstwu na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *