Cześć!

Mydła glicerynowe królują wszędzie. W niezliczonych ilościach są w drogeriach, ale również i my same możemy zrobić je w domu. Mają szerokie zastosowanie, i to nie tylko do mycia skóry. Jak wykorzystać mydła glicerynowe w codziennej pielęgnacji i makijażu?

Co to jest mydło glicerynowe?

Mydło glicerynowe jest bardzo popularne w codziennej pielęgnacji skóry. Jest to spowodowane wydajnością i niską ceną tego produktu. Co więcej mydło glicerynowe jest polecane do każdego rodzaju skóry, nawet tej wrażliwej i alergicznej. Gliceryna pozyskiwana jest z tłuszczów roślinnych, co wpływa na jej działanie higroskopijne, które przekłada się na dobre nawilżenie skóry. Mydła glicerynowe mają neutralne pH, dzięki czemu mogą być stosowane na każdą część naszego ciała, w tym na twarz.

Mydło glicerynowe – zastosowanie

Poniżej wypisałam kilka innych zastosowań mydła glicerynowego. Niektóre z nich są bardziej popularne, a inne mniej. A jak ty korzystasz ze swojego mydła glicerynowego?

  1. Mycie pędzli i innych akcesoriów do makijażu – usuwa resztki kosmetyków i inne zanieczyszczenia zgromadzone pomiędzy włosiem. Mydło glicerynowe możesz rozpuścić w wodzie lub potrzeć o jego powierzchnię pędzel, gąbeczkę i inne akcesoria do makijażu
  2. Zmiękczanie skórek podczas manicure – płatki mydła dodaj do ciepłej wody, a potem w takim roztworze zamocz dłonie. Po kilku minutach skórki z łatwością odsuniesz lub wytniesz
  3. Soap brows, czyli stylizacja brwi za pomocą mydła. Przygotuj dodatkowo niewielką ilość wody i szczoteczkę do rozczesywania brwi. Czystą szczoteczkę zanurz w wodzie, a potem delikatnie potrzyj po mydełku. Przeczesz brwi, dzięki czemu uzyskasz pogrubione włoski
  4. Nie marnuj mydła glicerynowego – jego resztki wykorzystaj ponownie. Dodaj suszone kwiaty, zioła lub owoce; możesz też połącz różne kolory mydełek. Całość przetop i zrób własne produkty w wybranych przez siebie kształtach.
Jadzia Michalska

Autor: Jadzia Michalska

Niepoprawna optymistka, zafiksowana na punkcie włosów. Uwielbia dobre kino i astronomię. Jaroszka-smakoszka i gawędziarka, która daje upust gadulstwu na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *