Hej! Czy wiecie, że choć ufarbowane włosy wyglądają super, to jednak jest to dla nich duże obciążenie? Jeśli dodatkowo włosy już były nieco zniszczone – po farbowaniu będzie z nimi dużo gorzej. Podpowiem wam, co robić, by włosy miały cały czas świetna kondycje i nie zniszczyły się od farbowania. Pamiętajcie jednak, że wzmożoną pielęgnację najlepiej zacząć około 3 tygodnie przed nałożeniem farby.

Jak wzmocnić włosy przed farbowaniem – moje sprawdzone sposoby

1. Silnie odżywiajcie włosy, by były mocne i błyszczące

Moje włosy potrzebują dawki wzmocnienia stale, nie tylko przed farbowaniem, więc maska z keratyną to u mnie norma. Stosuję ją regularnie raz w tygodniu, a po farbowaniu włosów przez miesiąc nawet co 3-4 dni. Dzięki temu pasma nie niszczeją, są mocne i sprężyste a ponadto nie tracą koloru i nie płowieją nawet po wielu tygodniach od nałożenia farby. Osobiście polecam dwie maski do włosów. Jedna to KÉRASTASE Resistance Masque Thérapiste – jest silnie wzmacniającą, ale niestety nie pozostawia blasku na włosach. Wiem jednak, że maksymalnie je wzmacnia. Nie stosuję jej często, ponieważ jest bardzo droga. Dużo lepszym i tańszym sposobem na wzmocnienie moich włosów jest Nanoil Keratin Hair mask – to keratynowe cudeńko, które już po pierwszym użyciu robi cuda z włosami. Sami się przekonacie. To genialna maska nie tylko do farbowanych, ale właściwie każdych włosów, wymagających stałej, silnej pielęgnacji.

2. Nawilżajcie stale włosy tak, by farba ich nie przesuszyła

Ja po każdym myciu włosów stosuję nawilżającą odżywkę w sprayu. Ta odżywka przez cały dzień pozostaje na moich włosach, a ponieważ jest lekka – nie przeciąża ich, tylko pielęgnuje odpowiednio. Gdy wybieracie taką odżywkę, zwracajcie uwagę na to, czy ma w składzie naturalne olejki, które tworzą na włosach powłokę, zabezpieczającą przed ucieczką wody, a także nawilżające algi lub aloes. Odżywki w sprayu często chronią też włosy przed UV, co w przypadku farbowanych pasm jest bardzo ważne. Można je też stosować kilkukrotnie w ciągu dnia – nie tylko po myciu.

3. Nie myjcie głowy w dniu koloryzacji

To prawda, że wtedy farba mniej je niszczy. Wcale nie jest to żaden mit. Wiecie dlaczego? Okazuje się, że warstewka sebum na naszej głowie chroni włosy przed chemią, zawartą w farbie, ale za to bez problemu pozwala przenikać pigmentom z farby. Dlatego nawet 2 dni przed farbowaniem porzućcie myśli o myciu głowy. W ten sposób ochronicie włosy przed niszczeniem, a kolor włosów po farbowaniu będzie piękny i pełen blasku.

Fryzjerzy zalecają, aby przy trwałej koloryzacjo włosów nie myć ich do 3 dni przed nałożeniem farby. Z kolei wszelkie szampony do 20 myć można potraktować mniej rygorystycznie. Wystarczy, jeśli nie umyjecie włosów do 24 godzin przed koloryzacją. Ponadto to ostatnie mycie włosów przed farbowaniem warto zrobić już bez stosowania żadnych odżywek czy masek, aby ułatwić wnikanie farby w wewnętrzne struktury włosa. W ten sposób pigmenty z farby mocniej się w nie wbudują.

Oczywiście po farbowaniu zawsze pamiętajcie o tym, by użyć dołączonej do zestawu maski lub odżywki, jest ona najczęściej bardzo dobrej jakości i domyka łuski włosów oraz wygładza strukturę tak, by włos się nie niszczył.

Jadzia Michalska

Autor: Jadzia Michalska

Niepoprawna optymistka, zafiksowana na punkcie włosów. Uwielbia dobre kino i astronomię. Jaroszka-smakoszka i gawędziarka, która daje upust gadulstwu na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *