Cześć!

Makijaż natryskowy (zwany też airbrush) jest makijażem silikonowym, bardzo trwałym, wykonywanym za pomocą specjalnego urządzenia – aerografu. Dzięki temu makijaż wygląda naturalnie i lekko, a wszystkie niedoskonałości są dokładnie zakryte. Jak wykonać makijaż natryskowy i czym dokładnie jest?

Co to jest airbrush makijaż?

Jest jedną z najtrwalszych form makijażu, który polega na zaaplikowaniu kosmetyków na bazie silikonu lub wody. Produkty mają płynną postać i do ich rozpylenia używa się aerografu. Jest to niewielkie urządzenie, przypominające metalowy pistolet. Dzięki temu uzyskuje się łagodne przejścia pomiędzy odcieniami kosmetyków.

Makijaż airbrush jest bardziej higieniczny od tradycyjnego makijażu. Pędzelki i gąbeczki mogą być siedliskiem bakterii, które powodują choroby skóry. Makijaż natryskowy będzie także dobrym rozwiązaniem dla osób z wrażliwą cerą. Kosmetyki nałożone za pomocą aerografu utrzymują się nawet do 48 godzin, dzięki czemu nadają się na specjalne okazje.

Makijaż natryskowy – zalety, wady i przeciwwskazania

Zalety makijażu airbrush to:

  • higieniczność,
  • mniejsze ryzyko podrażnienia,
  • trwałość i naturalny wygląd,
  • wysoka jakość kosmetyków.

Wady makijażu airbrush to:

  • cena wykonania makijażu i zakupu urządzenia,
  • waga aerografu,
  • brak możliwości poprawek – kosmetyki szybko zasychają.

Przeciwwskazaniami do zrobienia makijażu natryskowego są: choroby oczu, alergia na kosmetyki kolorowe, głębokie zmarszczki.

Dla kogo jest airbrush?

Makijaż natryskowy polecany jest każdemu bez względu na wiek, rodzaj i typ skóry. Możemy go wykonać i w salonie kosmetycznym, i w domu. W ofercie są produkty przeznaczone dla cery wrażliwej i problematycznej oraz takie, które dobrze kamuflują niedoskonałości lub są typowo dermatologiczne.

Na czym polega airbrush makijaż?

Kosmetyki nakłada się za pomocą aerografu, który rozpyla produkty na poszczególnych częściach twarzy. Za pomocą tego urządzenia można precyzyjnie zaaplikować korektor, róż do policzków lub cienie do powiek. Dzięki zastosowaniu szablonów można precyzyjnie odrysować brwi i usta. Aerograf umożliwia również malowanie rzęs, dzięki czemu uzyskasz dokładny makijaż.

Natryskowe malowanie zapobiega powstawaniu smug i widocznych przejść pomiędzy kolorami. Produkty nakłada się zarówno na twarz, jak i na szyję i dekolt. Uzyskanie odpowiedniego odcienia jest możliwe po zmieszaniu kilku produktów w zbiorniku, w który wyposażony jest aerograf.

Jak wykonuje się makijaż natryskowy?

Na oczyszczoną twarz nanosi się kosmetyki kolorowe w postaci mgiełki. W ten sposób produkty szybko zasychają i tworzą jednolitą warstwę. Makijaż natryskowy wykonuje się przy zamkniętych oczach i wstrzymanym oddechu. Airbrush można wykonać również na dekolcie, plecach i ramionach. Kosmetyki nakładane za pomocą aerografu nie zatykają porów, dlatego dobrze się sprawdzą przy cerze tłustej i trądzikowej.

Jadzia Michalska

Autor: Jadzia Michalska

Niepoprawna optymistka, zafiksowana na punkcie włosów. Uwielbia dobre kino i astronomię. Jaroszka-smakoszka i gawędziarka, która daje upust gadulstwu na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *