Chciałybyście mieć gęste i pięknie podkreślone brwi niezależnie od sytuacji, ale przeszkodą jest ich naturalny wygląd? Cienkie, przerzedzone, jasne włoski nie wyglądają tak, jak byśmy tego chciały. Trudno je podkreślić kredką lub cieniem. Nie mają odpowiedniego kształtu.

Znam ten problem! I mam jego rozwiązanie 🙂

Gdybym miała krótko opisać swoje brwi…

… pewnie powiedziałabym, że są po prostu nie takie, jak trzeba. Niezbyt gęste. Nieodpowiednio ciemne. Niepełne. Nie mają odpowiednio kształtu, przez co nie wyrysowują pięknie łuku brwiowego. To jeden z tych elementów mojego wyglądu, z którego nie jestem zadowolona. A właściwie nie byłam, dopóki nie zdecydował się na makijaż permanentny brwi!

Na czym to polega, chyba nie muszę nikomu tłumaczyć. Kształt brwi, ich kolor i gęstość tworzy się za pomocą barwnika wprowadzonego pod skórę. Oczywiście w odpowiedni sposób.

Makijaż permanentny brwi – zalety

O wiele prościej opowiedzieć wam o makijażu permanentnym, kiedy mogę podeprzeć się własnymi doświadczenia. I tak zrobię. Opowiem wam, dlaczego moim zdaniem to rozwiązanie ma naprawdę bardzo wiele zalet i polecam je większości kobiet.

Dlaczego zdecydowałam się na makijaż permanentny brwi:

  1.  Oszczędzam odrobinę czasu podczas porannego makijażu.
  2.  Nie muszę się obawiać o wygląd moim brwi np. nad wodą.
  3.  Mam zawsze perfekcyjnie podkreślony łuk brwiowy.
  4.  Dobrze zrobione brwi nadają twarzy korzystne kształty.
  5.  Jeden zabieg daje spokój z brwiami na kilka… lat!
  6.  Pozbyłam się dziesiątek kosmetyków do makijażu brwi.

Oczywiście zrobienie makijażu permanentnego nie rozwiązuje wszystkich problemów i nie sprawia, że nagle możemy w ogóle zapomnieć o tym, że mamy coś takiego jak brwi. Nadal trzeba je regulować tj. wyrywać włoski, które odrastają poza obrysem naszych pięknych brwi. Jednak to robimy raz na jakiś czas, a nie codziennie, więc nie jest to aż tak czasochłonne.

Jakie są metody zagęszczania brwi?

Makijaż permanentny brwi można wykonać na kilka sposobów. Ja testowałam dwa z nich (microblading i microshading), więc to właśnie o nich opowiem. Jeśli interesują was jeszcze jakieś metody, odsyłam do pierwszego lepszego salonu urody, gdzie możecie zapoznać się z różnymi opcjami i dopytać o to, co was interesuje najbardziej. Nie chcę opowiadać o czymś, z czego nie korzystałam – nie jestem lingeristką i nie znam się na tym aż tak bardzo.

Jako pierwszy wykonałam sobie MICROBLADING.

Czym jest microblading?

To nowoczesna i bardzo precyzyjna metoda makijażu permanentnego brwi. Ich kształt oraz wygląd nadawany jest ręcznie, za pomocą pióra i specjalnego, jednorazowego ostrza z kilkunastoma igiełkami. Łuk brwiowy zostaje znieczulony, więc trwały makijaż brwi w tym przypadku jest bezbolesny. Za pomocą ostrza wprowadza się pod skórę specjalny pigment, który dobiera się odcieniem do koloru naszej skóry. Za pomocą takich nacięć zabarwianych pigmentem tworzy się po kolei każdy pojedynczy włosek, którego brakuje pośród naturalnych brwi. To czasochłonne zadanie, ale dzięki temu efekt jest bardzo naturalny.

Microblading brwi jest idealnym zabiegiem dla kobiet, które mają jasne, rzadkie brwi i chcą je zagęścić. Również dla sportsmenek, które chcą wyglądać perfekcyjnie nawet podczas treningu. Dla kobiet uczulonych na hennę lub składniki kosmetyków do brwi, dla starszych pań, dla kobiet po chemioterapii, które straciły brwi, a także dla dziewczyn, które zwyczajnie cenią sobie wygodę (jak ja).

Ostatnio, kiedy moje rzęsy zaczęły blednąć, zdecydowałam się przetestować MICROSHADING.

Na czym polega microshading?

W trwałym makijażu brwi często pojawiają się nowinki i ciekawe wariacje na temat standardowych metod. Jedną z nich jest microshading, który daje efekt brwi ombre. Tutaj również pod skórę wprowadza się pigment, aby podkreślić kolor naturalnych brwi i nadać im odpowiedni kształt, ale robi się to nieco inaczej.

Lingeristka nie tworzy na skórze tatuażu w formie delikatnych kresek imitujących włoski, ale wprowadza barwnik punktowo. W ten sposób uzyskuje się efekt naturalnego cieniowania. Microshading brwi sprawia, że miejscami są one jaśniejsze, a miejscami ciemniejsze. Uzyskuje się to poprzez różnicowanie zagęszczenia punktów w różnych fragmentach brwi i muszę przyznać, że efekt jest naprawdę oszałamiający.

Ciekawostką jest, że czasami łączy się microblading z microshadingiem, aby jak najlepiej zróżnicować efekty i nadać brwiom maksymalnie naturalny efekt.

Moja opinia

Hmm. Nie jestem w stanie polecić wam konkretnej metody zagęszczania brwi. Obie wydają mi się rewelacyjne, zwłaszcza że w jednym i drugim przypadku efekty są po prostu trwałe i bardzo naturalne (o ile znajdziecie lingeristkę, która zrobi makijaż permanentny poprawnie).

Buziaki! 🙂

Jadzia Michalska

Autor: Jadzia Michalska

Niepoprawna optymistka, zafiksowana na punkcie włosów. Uwielbia dobre kino i astronomię. Jaroszka-smakoszka i gawędziarka, która daje upust gadulstwu na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *