Cześć!
My, kobiety, chcemy cały czas wyglądać pięknie. Najprostszą do tego drogą jest malowanie i ciągłe upiększanie się. Jednak co z tymi dziewczynami, które nie mogą tego robić lub po prostu nie mają na to czasu? Mogą wykonać sobie makijaż permanentny. Jak wygląda zabieg i jakie efekty ci zapewni? Zapraszam do lektury.
Co to jest makijaż permanentny?
Makijaż permanentny to sposób na uzyskanie trwałego makijażu lub poprawienie urody i mankamentów twarzy. Ta metoda malowania skóry jest bezpieczna, choć nieco bolesna. Makijaż permanentny jest skutecznym rozwiązaniem dla osób:
- chcących poprawić swoją naturalną urodę;
- z bladymi ustami lub wargami o nieregularnym kształcie oraz z rzadkimi brwiami i małymi oczami;
- mających mało czasu na makijaż;
- noszących okulary i szkła kontaktowe;
- uczulonych na kosmetyki kolorowe;
- chcących wyglądać ładniej;
- pragnących zrekonstruować rysy twarzy po wypadkach, operacjach lub po leczeniu;
- chcących zatuszować blizny.
Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego?
W skórę wprowadza się barwnik za pomocą cienkiej igły. Barwnik jest testowany klinicznie, co zmniejsza ryzyko podrażnień lub pojawienia się powikłań. Makijaż permanentny jest poprzedzony konsultacją, podczas której wybiera się kolor pigmentu i kształt na przykład kreski na powiekach. Po upływie około miesiąca wykonuje się ponowny zabieg, który ma na celu wzmocnienie i utrwalenie osiągniętych wcześniej efektów.
Jak przygotować się do zabiegu?
W zasadzie nie ma żadnych wymagań co do przygotowania się do makijażu permanentnego. Należy jednak pamiętać, żeby przyjąć lek antywirusowy, żeby uniknąć opryszczki.
Czy makijaż permanentny jest bezpieczny i bolesny?
Makijaż permanentny jest bezpieczny, bo stosuje się do niego przebadane klinicznie barwniki. Przed rozpoczęciem stosuje się powierzchniowe znieczulenie miejscowe, które praktycznie redukuje ból.
Makijaż permanentny – przeciwwskazania
Do przeciwwskazań wykonania makijażu permanentnego zalicza się:
- ciążę,
- infekcje wirusowe lub bakteryjne,
- łuszczyca,
- cukrzyca,
- przyjmowanie leków sterydowych,
- choroby gałki ocznej,
- tendencje do zapalenia spojówki,
- skłonność do odwarstwiania siatkówki.
Jak pielęgnować skórę po zabiegu?
Skóra po makijażu permanentnym może być podrażniona i intensywnie zabarwiona. Po około 3 dniach zacznie się złuszczać, dlatego tak ważne jest wtedy nawilżanie. W kolejnych dniach wprowadzony pigment blednie. Przez około 2 tygodnie po zabiegu należy unikać słońca, solarium i sauny.
Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?
Makijaż permanentny utrzymuje się od 3 do 5 lat. Efekty są jednak uzależnione od rodzaju skóry, trybu życia i pielęgnacji miejsca poddanego zabiegowi. Wiedz również, że po makijażu permanentnym możesz wykonywać makijaż tradycyjnymi kosmetykami.
Dodaj komentarz