Cześć!

Chodzenie bez stanika naprawdę może być fajne. Każda dziewczyna powinna tego spróbować, ale tylko ze względu na siebie. Okazuje się jednak, że rezygnacja z biustonosza może okazać się wygodnym i zdrowym rozwiązaniem. Dlaczego? Tego dowiesz się z mojego tekstu. Zapraszam do przeczytania mojego wpisu.

Wszędobylskie biustonosze

Szuflada pełna biustonoszów? Każda kobiet taką ma. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia, kupujemy te o ciekawym i modnym kroju, coraz lepiej wiemy, jaki rozmiar nam pasuje. Poza tym na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów staników, które możemy dopasować do kreacji i okazji. Owszem, oddziałują na poprawną pozycję klatki piersiowej i prawidłowe wyeksponowanie piersi. Jednak nie zawsze muszą być nam potrzebne. Co więcej okazuje się, że chodzenie bez biustonosza ma pozytywny wpływ na cały organizm.

Czemu warto chodzić bez stanika?

1. Krążenie krwi się poprawia. Kiedy wybierasz biustonosz, dbasz o to, żeby ładnie wyglądał, a nie dobrze leżał. Co więcej mało która z nas umie poprawnie dobrać stanik do wielkości piersi i sylwetki. Źle dopasowany biustonosz może wpłynąć na pracę układu sercowo-naczyniowego. Skutek? Spowolnienie krążenia krwi, ucisk naczyń krwionośnych, utrudnione oddychanie. Poza tym staniki mocno opinające klatkę piersiową z wbudowanymi metalowymi fiszbinami mogą powodować odparzenia, otarcia i bolesność.

2. Skóra będzie lepiej oddychać. Biustonosz nosimy przez cały dzień, a czasami nawet w nocy. Często zapominamy zmienić go po ćwiczeniach lub większym wysiłku fizycznym. W efekcie chodzimy w przepoconym i nieświeżym staniku, co nie jest zbyt higieniczne. Ważne jest zatem zmienianie biustonosza, częste pranie i prawidłowe suszenie. Stosując się do tych czynności, skórze stwarzasz możliwość do prawidłowego funkcjonowania oraz odparowania potu i toksycznych substancji.

3. Piersi będą jędrne. Jesteś pewnie jedną z wielu kobiet, która myśli, że biustonosz zapewnia piersiom jędrność. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie. Kiedy biust opiera się na miseczkach, mięśnie i włókna kolagenowe przestają spełniać swoje funkcje i z biegiem czasu stają się mało sprężyste, a biust traci kształt. Okazuje się bowiem, że noszenie biustonosza powoduje osłabienie mięśni klatki piersiowej i gruczołu mlekowego.

4. Łatwiejsze zasypianie i komfort na co dzień. Śpisz w staniku? A czy wiesz, jak wygodnie jest bez tej części garderoby? Poza tym będziesz mogła ułożyć się wygodnie i w takiej pozycji, w jakiej tylko będziesz chciała. Fiszbiny nie wgniotą ci się w bok, a skóra nie będzie podrażniona. I nie przejmuj się tym, że twoje piersi stracą jędrność. Gdy się obudzisz, będzie zupełnie inaczej. A co z komfortem w ciągu dnia? Noszenie zwłaszcza źle dobranego stanika będzie bardzo niewygodne i może nam odebrać komfort ruchów.

5. Piersi naturalnie się powiększą. Wiele kobiet wybiera biustonosze typu push-up. Fakt, w ten sposób biust wydaje się większy i pełniejszy, lecz na dłuższą metę nie działa to korzystnie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest pozostawienie tego Matce Naturze. Brak stanika wpływa na mięśnie klatki piersiowej w taki sposób, że zaczynają samodzielnie się wzmacniać. Efekt? Piersi są bardziej uniesione, a obwód klatki piersiowej zwiększony.

6. Więcej oszczędności w portfelu. Dobrej jakości biustonosze do najtańszych nie należą. A znalezienie stanika w dobrym rozmiarze może okazać się bardzo męczące. Kupienie pierwszego lepszego to zmarnowanie pieniędzy. Chęć zaoszczędzenia będzie więc dodatkowym bodźcem do chodzenia bez biustonosza.

7. Sylwetka ciała będzie ładniejsza. Dobrze dobrany biustonosz może sprawić, że postawa ciała stanie się lepsza, a klatka piersiowa znajdzie się w odpowiedniej pozycji. Jednak o wiele lepiej jest zadbać o sylwetkę ciała bez biustonoszów. Chodzenie bez staników wymusi na tobie wyprostowanie pleców i wzmocni mięśnie klatki piersiowej.

Autor: Jadzia Michalska

Niepoprawna optymistka, zafiksowana na punkcie włosów. Uwielbia dobre kino i astronomię. Jaroszka-smakoszka i gawędziarka, która daje upust gadulstwu na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *