Cześć!

W pielęgnacji stosuje się wiele składników pochodzących od Matki Natury. Jednymi z nich są te, które można znaleźć w morzach i oceanach: bursztyn i algi. Okazuje się, że zawierają wiele odżywczych substancji i bardzo dobrze wpływają na skórę. Sprawdź, jakich morskich skarbów używać do pielęgnacji, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty.

BURSZTYN (AMBER)

Ma piękny kolor, kojarzy się nam z morzem i wakacjami, bardzo często jest wykorzystywany do produkcji biżuterii. Czy wiesz, że bursztyn to jedyny kamień szlachetny pochodzenia roślinnego? Jest bowiem skamieniałą żywicą drzew iglastych, w której są zatopione owady lub fragmenty roślin. Bursztyn ma działanie energetyzujące, a w przeszłości był stosowany jako kadzidło, materiał przyciągający (co uznawano za magię) oraz talizman dający miłość, mądrość i szczęście. Uważano również, że leczy choroby tarczycy, astmę, zapalenie migdałków i zapalenie jamy ustnej.

Dziś bursztyn jest znany z jonizacji powietrza, co łagodzi napięcie nerwowe, poprawia samopoczucie, wzmacnia siły twórcze. Wytwarza ładunki ujemne, które pomagają w leczeniu różnych chorób i neutralizują fale elektromagnetyczne wysyłane przez urządzenia domowe i biurowe. Podobno przyłożony do splotu słonecznego stabilizuje pracę śledziony, serca i układu krążenia. Bursztyn ma również działanie bakteriobójcze i antyoksydacyjne, a kosmetyki z jego zawartością polecane są dla osób z cerą dojrzałą, suchą, zmęczoną i wymagającą regenerację. Jest naturalnym filtrem słonecznym, ma właściwości odmładzające i prowadzi do odnowy komórek. Poza tym nawilża, odżywia, łagodzi, pomaga w leczeniu wielu chorób i przypadłości. Bursztyn jest stosowany w wielu kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów, a także podczas masażu lub kąpieli.

W kosmetyce używa się również kwasu bursztynowego i olejku bursztynowego, które pozyskuje się w wyniku suchej destylacji surowego bursztynu. Największą zawartość tych substancji zawierać bursztyn bałtycki. Do celów kosmetycznych ten kamień powinien być długo i wolno mielony. Podczas takiego rozdrabniania dochodzi do uwolnienia elektronów i substancji aromatycznych występujących w żywicy, a to zwiększa jego działanie.

ALGI MORSKIE

Nazywane inaczej morskimi warzywami mają bardzo dobroczynne właściwości i są stosowane w wielu kosmetykach i suplementach oraz jako produkt spożywczy. Niektórzy producenci produktów do pielęgnacji sami poławiają algi, a najlepszym momentem na to zadanie jest zrównanie dnia z nocą, bo wtedy mają najwięcej minerałów. Algi zawierają bardzo dużo cennych substancji:

  • witaminy, beta-karoten, mikroelementy;
  • aminokwasy;
  • substancje nawilżające i pobudzające krążenie krwi;
  • niezbędne kwasy tłuszczowe;
  • pigmenty.

Algi mają działanie nawilżające, ujędrniające, redukujące cellulit, modelujące sylwetkę, odchudzające i oczyszczające. Ich głównym zadaniem jest redukowanie zmarszczek i zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry. Zwalniają rozpad kwasu hialuronowego i elastyny. Algi nie wymagają specjalnego przetwarzania, bo są właściwie produktem gotowym do stosowania. Występują w postaci suszonej, zmikronizowanej lub liofilizowanej. W preparatach znajdziemy je jako wyciągi wodne lub olejowe.

Autor: Jadzia Michalska

Niepoprawna optymistka, zafiksowana na punkcie włosów. Uwielbia dobre kino i astronomię. Jaroszka-smakoszka i gawędziarka, która daje upust gadulstwu na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *